GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Burk med lock 17155110
*
nr 1715 5110
Burk med lock
keramik, glaserad stengodslera, monogramsignerad MB, 10x10. Höjd: 8 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 augusti 2025
kl 18:25:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 23:15:53
1
100 kr
2/8 00:21:01
2
150 kr
4/8 01:36:00
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: burk med lock glaserad stengodslera keramik
-
6538 Ägghöna
Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:03
*
Burk med lock
nr 1715 5110
Burk med lock
keramik, glaserad stengodslera, monogramsignerad MB, 10x10. Höjd: 8 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 augusti 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/7 23:15:53 | 1 | 100 kr |
| 2/8 00:21:01 | 2 | 150 kr |
| 4/8 01:36:00 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: burk med lock glaserad stengodslera keramik
-
6538 Ägghöna
Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:03



